EN

Ayva Dolması

3 su bardağı suya bir tatlı kaşığı tuz ilave edip kaynatın. Ardından içerisine ayvaları ekleyin ve ortalama 15 dakika kadar haşlayın. Ayrı bir tavada erittiğiniz tereyağında fıstıkları pembeleşinceye kadar kavurun...

Soğan Dolması

Soğanları soyup ortasına gelecek kadar çiziyoruz. Kaynayan suyun içine biraz tuz atıp soğanları koyuyoruz. Yumuşayıp soğanların zarı ayrılana kadar haşlıyoruz. Ortasını çıkardığımız soğanları ..

Kıymalı Lahana Sarması

Lahanaları tuzlu su içerisinde yumuşayana kadar haşlayın. ( 4-5 dakika ) Pirinci su yıkadıktan sonra süzün. Soğanları soyun ve ince ince kıyın, başka bir tencereye yağı ve soğanları alarak 1 dakika kavuru..

Etli Yaprak Sarması

Yapraklar taze ise kaynar suda 1-2 dakika haşlayın. Salamura yaprak kullanacaksanız üzerine kaynar su döküp birkaç kez suyunu değiştirip tuzu &cc..

Sarma

Sarma için pazı, labada ya da asma yapraklarından birini tercih edebilirsiniz. Yaprakların saplarını kesin, yıkayın ve derin bir tepsiye alın. Üstlerine 1 litre kaynar su ekleyerek yumuşamalarını sağlayın...

Evelek Sarması

Evelek otlarını sıcak suya batırıp çıkarırız ve içini hazırlamaya başlarız. Zeytinyağında doğranmış 2 tane kuru soğanı pembeleşinceye kadar kavuruyor..

Kestaneli Ayva Dolması

Önceden suda beklettiğiniz kestaneleri,suda hafif pişinceye kadar haşlayın. Haşladığınız kestanelerin kabuklarını ve iç zarlarını soyun.◗ Enine böldüğünüz ayvaların çekirdekleriniv..

Fırında Biber Dolması (Piperies Yemiştes Furnu)

Ön hazırlık: Pirinci yıkayıp süzün. Hafif kuruması için kevgirde bekletin. Kuş üzümlerini 10 dakika kadar suda bekletip süzün. Soğanları yemeklik küp kü..